Палац гетьмана Кирила Розумовського

Палац гетьмана Кирила Розумовського – видатна пам’ятка доби класицизму національного значення. Він є головною окрасою, візитною карткою та символом Батурина. В Україні це єдиний збережений та відроджений гетьманський палац. На теренах нашої держави це ще й єдина архітектурна споруда, зведена за проектом визначного архітектора Чарльза Камерона.

В 2003-2008 роках під егідою Президента України (2005-2010) Віктора Ющенка та при благодійній участі українських меценатів палац Кирила Розумовського був відреставрований. У 2009 році тривала копітка робота над створенням музейної експозиції. 22 серпня 2009 року палац українського гетьмана був урочисто відкрито для відвідування.

На першому поверсі палацу ви зможете ознайомитися з історичним минулим гетьманського Батурина через призму державницької діяльності Кирила Розумовського та історію будівництва і реставрації палацово-паркового ансамблю в Батурині. Інтер’єри другого поверху відновлені за аналогами збережених робіт Чарльза Камерона та розкішно декоровані розписами сюжетів давньогрецької міфології, рослинними орнаментами та гетьманськими клейнодами.

У залах палацу гетьмана Кирила Розумовського експонується низка оригінальних експонатів: меблі та предмети інтер’єру, картини, ікони XVIII-ХІХ ст. Серед оригінальних експонатів, що належали гетьману Кирилу Розумовському і його родині, в експозиції представлено: палаш XVIII ст., печатка суконної фабрики Кирила Розумовського XVIII ст., універсал гетьмана та фрагменти надгробного пам’ятника Кирила Розумовського, скульптором якого є Іван Мартос.

 

Контактна інформація:

Адреса: вул. Набережна,1

E-mail: b.palaz@ukr.net

Каса