Пилип Орлик. Шлях гетьмана

До Дня Гідності та Свободи вшановуючи всіх захисників української державності, в палаці гетьмана Кирила Розумовського відкрилася постійно-діюча виставка з однойменним полотном «Пилип Орлик. Шлях гетьмана».

Не вперше в історії України прагнення її народу жити у вільній країні наштовхується на лютий опір із боку росії, яка впродовж століть знищувала нашу історію, мову та культуру. Серед плеяди відомих борців за українську незалежність вагоме місце займає український гетьман Пилип Орлик.

Українська справа була істинним змістом життя видатного політичного, державного та військового діяча, упорядника першої української Конституції Пилипа Орлика. Понад 300 років тому він став першим політичним емігрантом, який формував в Європі антимосковську коаліцію. Століттями цей період історії замовчували, а Пилипа Орлика, його родину, прихильників представляли зрадниками. Осмислення ролі і значення особистості Гетьмана, його спадщини є особливо актуальними нині.

З метою донесення до сучасного покоління об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХVІІІ ст., ми детально розкриваємо шлях гетьмана Пилипа Орлика через мистецтво. Шлях українського гетьмана правдиво розкриває художнє полотно «Пилип Орлик. Шлях гетьмана». Картина постала завдяки задуму істориків заповідника, які підготували наукову концепцію, неоціненній підтримці благодійників та неймовірному таланту знаного художника в сучасному мистецькому просторі України Олеся Солов’я.

Масштабне монументальне полотно «Пилип Орлик. Шлях гетьмана» стала надбанням фондової колекції заповідника завдяки благодійникам: Євгену Суру, українському меценату, засновнику Благодійного фонду «Спадок Гетьманщини», Олександру Савруку, декану Києво-Могилянської бізнес-школи, Едуарду Шевченку, уродженцю Батурина, Миколі Тереху, багаторічному співробітнику Національного заповідника «Гетьманська столиця», члену Національної спілки краєзнавців України.

Відкриття виставки відбулось у вузькому колі істориків, дослідників та мистецтвознавців. Перше знайомство з картиною провів художник Олесь Соловей та ідейні натхненники – історики заповідника. До нашої зустрічі, он-лайн доєдналася журналістка, перекладачка, магістр європейського ділового права з Швеції Марина Траттнер.

Повертаймо правдиві сторінки нашої історії!

Разом ПЕРЕМОЖЕМО!

P.S. Приїздіть до гетьманського Батурина! Відкривайте для себе Пилипа Орлика разом з нами!

Каса