English French German Russian Ukrainian
Понеділок, 02 серп. 2021

Життя фестивалю продовжується

    22 жовтня 2015 року у Батуринському палаці гетьмана Кирила Розумовського відбулося довгоочікуване музичне свято - ІV Обласний музичний фестиваль-конкурс молодих виконавців ім. Андрія Розумовського, в день народження видатного українця. У цей непростий для України час ми всі знайшли в собі сили не лише продовжити розпочату чотири роки тому традицію і провести фестиваль, але й примножити його — як кількісно, так і якісно. Цього року зголосилися взяти участь у конкурсі 14 середніх спеціалізованих закладів Чернігівської та Сумської областей - Чернігівська міська школа мистецтв, Чернігівська музична школа ім. Є. Богословського, Глухівська школа мистецтв ім. М.Березовського, Коропська і Городнянська школи мистецтв, Бахмацька районна школа мистецтв ім.А.Розумовського, Козелецька дитяча музична школа, Конотопські дитячі музичні школи №1 і №2, Прилуцька дитяча музична школа ім.Л.Ревуцького, Прилуцька школа мистецтв, вперше - Талалаївська дитяча музична школа, Конотопська дитяча школа мистецтв Конотопської міськради, Борзнянська та Остерська дитячі музичні школи. Номінантами фестивалю стала рекордна за всю історію нашого фестивалю кількість юних дарувань віком від 8 до 15 років - 56! Отже, популярність конкурсу зростає. Незмінними і вірними ідеї залишились організатори фестивалю - Чернігівське музичне училище ім.Л.Ревуцького та його директор заслужений діяч мистецтв України Суховерський Володимир, Благодійний фонд “Світанок”(м. Конотоп), який очолює Лисенко Любов та вже довгі роки підтримує наш земляк, нині мешканець США, Микола Кочерга, Бахмацька районна школа мистецтв імені А.Розумовського під керівництвом заслуженого працівника культури України Іванька Олександра, Національний історико-культурний заповідник “Гетьманська столиця” під керівництвом заслуженого працівника культури України Ребрової Наталії.
     Благословив добру справу перед її початком настоятель Батуринської церкви Покрови Пресвятої Богородиці, капелан батальйону “Золоті ворота” отець Роман (Кривко).  
     Не перевівся рід Розумовських на землі. Нащадки славного роду не забувають про своє коріння, постійно цікавляться життям України. Привітання від нащадка роду Розумовських, Грегора Розумовського, який проживає у Відні озвучила заступник генерального директора Любов Кіяшко.  
     Зацікавила присутніх розповідь про історичну постать, в пошанування пам’яті якої організований фестиваль, яку підготувла учениця Батуринської філії Бахмацької районної школи мистецтв ім. А.Розумовського Іванна Ткаченко.
     Цьогоріч журі працювало у такому складі: номінацію “Фортепіано” оцінювали - Суховерський Володимир – голова журі, Борисова Євгенія — викладач-методист фортепіано Чернігівського музичного училища ім.Л.Ревуцького, Іванько Олександр — директор Бахмацької районної музичної школи ім.А.Розумовського. Переможців у номінації “Академічний спів” визначали: Роговець Лариса - викладач-методист сольного співу Чернігівського музичного училища ім.Л.Ревуцького, народна артистка України; Ситайло Світлана — вчитель-методист вокалу Бахмацької районної музичної школи ім.А.Розумовського, Тищенко Наталія - старший викладач- методист вокалу Бахмацької районної музичної школи ім.А.Розумовського. 
     Зачарували всіх своїм виступом сестри Олександра та Варвара Драч з Конотопської дитячої школи мистецтв (викладач — Ірина Тагінцева). Пролунали цікаві і несподівані інструментальні композиції в ансамблі фортепіано і гітари, за що юні артисти отримали заслужені аплодисменти глядачів.  
     Відкриттям фестивалю стала Олеся Ковальчук, вихованка Козелецької школи мистецтв (викладач Ірина Тарасенко). Вона зайняла переконливе І місце в номінації “Фортепіано” молодшої категорії від 9 до 12 років. Також надзвичайно щедрим було журі ( і спонсор фестивалю - Благодійний фонд “Світанок”) на призові місця — у деяких номінаціях по декілька призових місць однієї вікової категорії. Отже, всього було визначено 22 призери конкурсу! Ось їхні імена:Софія Супрун, Анна Осипенко, Валерія і Марія Пурик, Данило Плоцьких, Андрій Расохацький, Таміла Нощенко, Ірина Пуліна, Ксенія Мотузка, Олександра Черненко, Дарина Удовичко, Дмитро Гагін, Анастасія Червонюк, Єлизавета Черняк, Катерина Скоп, Аліна Косова, Юлія Шевченко, Альона Шевченко, Юлія Новак, Владислав Романенко, Анастасія Зайчикова та Юрій Замерлов. 
     Родзинкою і нововведенням цьогорічного фестивалю стало запрошення учасникам приїхати на фестиваль в українському національному вбранні. Абсолютна більшість дітей відгукнулися і були вбрані в одяг з елементами вишивки або в українському стилі. Оцінювала зовнішній вигляд учасників, уродженка Батурина, дизайнер одягу Світлана Згурська. За найяскравіші образи в українському стилі було вручено дітям чотири призи.
    Юні дарування, які завітали на конкурс — це не просто наше майбутнє, це культурна еліта нації, якою ми пишаємося. Їх участь у заході - це маленька дещиця боротьби за сильну, процвітаючу, духовну Україну. 
   

 

   
   


 

 
 


Вже не один рік Національний заповідник «Гетьманська столиця» пишається своєю тісною співпрацею з Конотопською благодійною організацією «Світанок», створеною у 2002 році за ініціативи уродженця міста Сура Євгена, який є її Почесним Президентом.

За роки своєї діяльності фонд зробив безліч добрих справ не тільки в своєму регіоні, а й для розвитку та відродження Батурина. Було виділено значні кошти для будівництва храму Покрова Пресвятої Богородиці; надається вагома допомога для розвитку Духовного просвітницького дитячого центру при храмі та Осередку Всеукраїнської організації «Пласт» в м. Батурині; протягом трьох років фонд є співорганізатором Обласного фестивалю-конкурсу молодих виконавців імені Андрія Розумовського, який традиційно проходить в жовтні в палаці гетьмана К.Розумовського в м.Батурин.

З впевненістю можна сказати - сьогодні це одна з небагатьох доброчинних організацій нашого регіону, яка заявила про себе конкретними справами у формуванні історичної свідомості українського народу, освіті молодого покоління, вихованні у нього шанобливого ставлення до рідної України.

17 серпня 2015 року, у переддень найважливішого державного свята, Дня Незалежності, завдяки рішенню Євгена Сура та наполегливим старанням голови правління фонду Лисенко Любові, було зроблено вагомий та цінний подарунок Гетьманській столиці - за договором дарування передано у власність житловий будинок та земельну ділянку площею 0,0735 га, яка знаходиться в історичному центрі Батурина і межує з Майданом Гетьманської слави.

Дана територія неоціненна для розвитку Заповідника - вона має велику історичну цінність для археологічного дослідження території Батуринської фортеці та створення осередку заповідника, який би розкрив унікальну етнографічну особливість Батурина.

Колектив НІКЗ «Гетьманська столиця» виносить щиру вдячність Євгену Суру та Любові Лисенко за щирість людської душі та підтримку української національної спадщини, особливо в часи жорсткого протистояння з Російською Федерацією.

* Шановні відвідувачі сайту! Наш сайт перекладається автоматичним перекладачем. Вибачте за неточності в перекладі іноземними мовами.