English French German Russian Ukrainian
Tools
Субота, 29 лют. 2020

Ласкаво просимо на Козацьке свято!

За радянських часів, стомившись від першотравневих парадів та листопадових мітингів, спрагла українська душа за давніми традиціями, рідним корінням. Отож на початку дев’яностих в багатьох українських містах і селищах було започатковано нові свята. Не став виключенням і Батурин.
Витоком козацьких свят в Батурині був культурологічний похід „Дзвін-90”, який розпочався 21 липня 1990 року і тривав кілька днів. Влітку 1991 року за ініціативи тепер уже Товариства української мови, Народного Руху та інших патріотичних організацій проводився комплекс заходів під символічною назвою „Козацькими шляхами”. Тоді похід пройшов через міста і села Чернігівщини – Седнів, Березну, Волосківці, Мену, Жовтневе, Сосницю, Новгород- Сіверський, Авдіївку. В Батурин похід прийшов 19 липня і був головною подією походу, його кульмінацією.

З цього часу Козацькі свята стали традиційними і дуже популярними серед місцевих мешканців і гостей міста. Кілька років проводились вони в останню неділю травня, наразі – кожну другу неділю червня. Так як свято проводиться в обласному масштабі, основні організаційні обов’язки проведення лежать на Головному управлінні культури, туризму і охорони культурної спадщини Чернігівської обласної держадміністрації . Активно включаються в проведення свята Батуринська міська рада, Національний історико-культурний заповідник „Гетьманська столиця”, Батуринська школа І-ІІІ ст., козацькі організації міста та навколишніх районів, народний хор Батуринського Будинку культури „Козацька душа” , народні умільці та підприємці.Стало доброю традицією приїздити до Гетьманської столиці на гостину саме в Козацькі свята. Батурин в цей день в різні роки відвідали визначні діячі політики, науки, культури і мистецтв України – Леонід Кучма, Анатолій Кінах, Віктор Ющенко, Іван Плющ, Геннадій Удовенко, Левко Лук´яненко, Юрій Костенко, Ніна Матвієнко, В´ячеслав Кириленко, Лілія Григорович та багато інших. Виступали на козацьких святах хорові, хореографічні та інші мистецькі колективи не тільки району, але й всієї України. Активно проводяться різноманітні козацькі забави, змагання на звання «Кращий козак року» та «Краща козачка року», кінні герці, молодіжні дискотеки, дитячі атракціони, де-філе духових оркестрів, покладання квітів до пам’ятників, феєрверки тощо. Багатьом гостям припав до смаку смачний козацький куліш, вареники та інші національні наїдки, шашлики, які можна скуштувати на Козацькому святі. Весело, гамірно цього дня в Батурині!
Ласкаво просимо !


* Шановні відвідувачі сайту! Наш сайт перекладається автоматичним перекладачем. Вибачте за неточності в перекладі іноземними мовами.