English French German Russian Ukrainian
Tools
Вівторок, 12 лист. 2019

Краєзнавчі зустрічі в Батурині!

    13 квітня 2018 року в палаці гетьмана Кирила Розумовського  відбулась презентація історико-краєзнавчого нарису дослідників Л. А. Іванченко, І. В. Зіборової, Л.Г.Проценка «Суспільна та культурна діяльність родини Кочубеїв у с. Дубовичі (кінець XVII – початок XХ ст.)». На заході були присутні учні Батуринської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Григора Орлика, інтелігенція міста та працівники заповідника.

    Представила книгу загалу одна із авторів  – Леся Іванченко, кандидат історичних наук, краєзнавець. У книзі крізь призму історії сіл Дубовичі та Згурівка простежено долю представників родини Кочубеїв з кінця ХVІІ до початку ХХ ст. Відзначено внесок Кочубеїв у розбудову промисловості, розвиток сільського господарства, освіти та культури, висвітлено вплив представників роду на суспільно-релігійні процеси в Україні.

    Приємною несподіванкою стала презентація ще одного видання - конволюта «Історія роду Кочубеїв», який підготував та видав своїм коштом Генадій Крикливий. Також він подарував Національному заповіднику «Гетьманська столиця» не лише презентовані книги, а й оригінальні експонати із особистої колекції: ґудзик із гербом роду Кочубеїв, цеглину із родового маєтку Кочубеїв в с. Диканька та поштову листівку із зображенням диканського маєтку.

    Щиро дякуємо авторам книг за подарунки та бажаємо натхнення на новий творчий доробок!


 

 

* Шановні відвідувачі сайту! Наш сайт перекладається автоматичним перекладачем. Вибачте за неточності в перекладі іноземними мовами.