English French German Russian Ukrainian
Tools
Середа, 13 лист. 2019

Паска «Кочубеївська»

    Напередодні  найбільшого християнського свята — Воскресіння Ісуса Христа хочемо запропонувати господиням всієї України  рецепт  паски. У кожному регіоні, у кожної господині є свої рецепти та технології приготування святого Великоднього хліба. Наукові працівники Національного заповідника «Гетьманська столиця» відшукали старовинний рецепт паски, який використовувала родина генерального судді Василя Кочубея ще у XVII столітті. Рецепт паски передавався у родині Кочубеїв від одного покоління до іншого і таким чином дійшов до наших днів під назвою «Кочубеївська». Рецепт паски вже випробували працівники заповідника. Нам це вдалося! Паска вийшла пишна, запашна і всім прийшлася до смаку. Тому ми з впевненістю пропонуємо Вам рецепт паски «Кочубеївська».

    Для приготування паски потрібно: 1 склянку молока закип’ятити і заварити 200 грамів борошна, постійно помішуючи дерев’яною ложкою. Далі ще в одній склянці теплого молока розвести 100 грамів дріжджів (в давнину використовували заварений хміль) та 200 грамів борошна і залишити на 10 хвилин. Потім з’єднати обидві маси, перемішати, накрити рушничком і залишити на 2 години. Окремо збити 20 жовтків та 500 грамів цукру, половину цієї маси влити в тісто і додати 500 грамів борошна. Тісто добре вимісити і залишити підходити на 1 годину. Через годину залити другу половину маси і додати 1 кілограм борошна, вимісити так, щоб відставало від рук. Потім поступово влити 400 грамів розтопленого вершкового масла (в давнину використовували топлене масло), дати трішки підійти, додати ваніль та розпарені родзинки. Форми для випічки обмазати вершковим маслом і обсипати борошном. Знову вимісити тісто і розкласти у форми до половини. Випікати паски у добре розігрітій печі (духовці) 45 хвилин.

    Здивуйте своїх рідних неперевершеним частуванням, яке, можемо з впевненістю припустити, було до смаку багатьом представникам козацької старшини Гетьманщини, можливо і самому гетьману І.Мазепі, які гостювали у Кочубеїв.


 

 

* Шановні відвідувачі сайту! Наш сайт перекладається автоматичним перекладачем. Вибачте за неточності в перекладі іноземними мовами.