English French German Russian Ukrainian
Tools
Вівторок, 12 лист. 2019

День пам'яті Батурина

    13 листопада на території Цитаделі Батуринської фортеці були схилені голови у спільній молитві за тисячами загиблими героїчними оборонцями Батурина та мирними його мешканцями, які віддали свої життя за право на самовизначення нашої держави  в далекому 1708 році.

    Цього року меморіальні заходи з нагоди Дня пам'яті Батурина розпочалися о 6.00 ранку поминальними дзвонами Свято-Покровського храму на знак скорботи за загиблими. За православною традицією у храмі Воскресіння Господнього, що на Цитаделі, панахиду за тисячами небесних воїнів і мирних мешканців Батурина відслужили настоятель Свято-Покровської церкви, митрофорний протоієрей отець Роман, настоятель парафії Успіння Пресвятої Богородиці міста Бахмач, ієрей отець Володимир та отець Петро, настоятель парафії Свято-Іллінської церкви з Коропа.

    Під звуки Державного Гімну лягли квіти до підніжжя Пам'ятника жертвам Батуринської трагедії 1708 року.

    Почесні гості меморіального заходу, Наталія Романова - заступник голови чернігівської ОДА, Олександр Левочко — директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій чернігівської ОДА, голова Бахмацької районної державної адміністрації Віктор Міщук, голова Ніжинської районної державної адміністрації Олег Бузун, висловити своє ставлення до уроків історії і провели паралель із сучасними подіями на сході нашої держави.

   Учасниця історичного гуртка Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» «Батуринський курінь» Катерина Бичок проникливо продекламувала патріотичний вірш «Батуринцям» авторства нашої землячки Ольги Головко. Поминали в цей день і всіх полеглих захисників України 2014-2017 рр. До присутніх з віршем «Червоні маки» звернулася мати загиблого героя АТО Володимира Близнюка, Олена Белеванцева.

   Промовистими і душевними були виступи лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, народного артиста України Василя Нечепи, члена спільноти дослідників, реконструкторів та любителів кобзарської традиції «Кобзарський цех» Василя Жованика та учасників молодіжного хору «Народна криниця» Ніжинського училища культури і мистецтв імені Марії Заньковецької під керівництвом Ольги Синиці.

    По завершенню заходу кожен присутній на заході зміг пом’янути полеглих освяченою просфорою.

 

* Шановні відвідувачі сайту! Наш сайт перекладається автоматичним перекладачем. Вибачте за неточності в перекладі іноземними мовами.