English French German Russian Ukrainian
Tools
Середа, 13 лист. 2019

До дня народження видатного українця Григорія Орлика

    315 років тому, 5 листопада 1702 року,  в Гетьманській столиці України в родині генерального писаря Пилипа Орлика народився первісток - син Григорій, який  став великим українцем і великим французом.

    Вимушені констатувати, що  Григорій Орлик на сьогоднішній день мало відомий українському загалу. Так само він не відомий і на своїй другій батьківщині - у Франції, де  також має бути пошанований належним чином. Та шлях  пізнання  і слави має початися саме з України, з гетьманського Батурина.

     Ґрунтовна джерельна база, яка розкриває життя і діяльність Григорія, зберігається у приватному та державних архівах Франції.

    Під науковим керівництвом  Ірини Дмитришин, завідувачки кафедри українських студій у Національному інституті східних мов і культур у Парижі,  дослідника Григорія Орлика, автора книги «Григорій Орлик: український козак на службі Людовіка XV», написаної на основі докторської дисертації «Українська карта у французькій закордонній політиці: Орлики та козацька нація», яку пані Ірина захистила в паризькій Сорбонні у 2005 році, з вересня 2017 року науковці заповідника працюють над цілою низкою заходів, мета яких - повернути  пам'ять  про Григорія Орлика Україні.


* Шановні відвідувачі сайту! Наш сайт перекладається автоматичним перекладачем. Вибачте за неточності в перекладі іноземними мовами.