English French German Russian Ukrainian
Tools
Вівторок, 12 лист. 2019

Дослідник гетьмана Івана Мазепи в Батурині!

    18 жовтня 2017 року  в палаці К. Розумовського відбулася презентація книги відомого дослідника історії Гетьманщини, мазепознавця,  заслуженого журналіста України Сергія Павленка  “Військо Карла ХІІ на Півночі України”.

    Представлена автором книга ( вийшла друком у видавничому домі «Києво-Могилянська академія») розповідає про маловідомі сторінки історії походу війська Карла ХІІ у 1708–1709 рр. на терени України,  пов’язані з військово-політичним союзом шведського короля Карла ХІІ і гетьмана Івана Мазепи.

    Поміщений в книзі важливий фактаж допомагає зрозуміти причини поразки мазепинців під час повстання за визволення Гетьманщини з-під влади Москви. На представленні книги Сергій Олегович зауважив, що над книгою працював три з половиною роки, а йшов до неї - сорок один рік свідомого життя.    На зустрічі з дослідником були присутні учні Батуринської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. Григора Орлика, співробітники Конотопського міського краєзнавчого музею ім. О. Лазаревського, інтелігенція м. Батурин та наукові співробітники Національного заповідника “Гетьманська столиця”.

    Сергій Олегович ознайомився з унікальною виставкою заповідника «Ясновельможні Гетьмани. Життя для України» і висловив своє захоплення як через воскові фігури гетьманів заповідник збудив величезний інтерес до їх постатей, їх життя та діяльності.  Особливі почуття біля воскової фігури Івана Мазепи: «Батурин. 18 жовтня. Нарешті зустрілися з Мазепою».

    Щиро дякуємо Сергію Олеговичу за його наполегливу працю на історичній ниві та бажаємо натхнення на новий творчий доробок!

 

 
* Шановні відвідувачі сайту! Наш сайт перекладається автоматичним перекладачем. Вибачте за неточності в перекладі іноземними мовами.