English French German Russian Ukrainian
Tools
Неділя, 19 січ. 2020

Доторкнись до історії!

1 липня, до відзначення дня народження видатного архітектора Чарльза Камерона (1746 р.н.) та Дня архітектури України, територію палацово-паркового ансамблю Кирила Розумовського прикрасила експозиція під відкритим небом – «Доторкнись до історії!», в основі якої оригінальні частини колон та пілястр іонічного портику головного фасаду (пошкоджений в першій половині ХХ ст.) палацу К.Розумовського.

Зацікавлений відвідувачу! Ти зможеш підійти і доторкнутися до автентичних архітектурних елементів палацу Розумовського, до цих красномовних уламків історії і багата уява перенесе тебе у глибину століть!

Палацово-парковий ансамбль Кирила Розумовського є творінням видатного архітектора Чарльза Камерона. За останніми дослідженнями його творчості, які представлені в книзі Д.Швидковського «Чарльз Камерон и архитектура императорских резиденций» (Москва, 2008,), архітектор народився 1 липня. Багатозначущим співпадінням є те, що саме в цей день Україна відзначає День архітектури (згідно постанови КМ від 17.06.1995р.)!

Батуринський палац мав непросту долю - в ХІХ-ХХ ст. він був значно пошкоджений. Частина колон втрачена в роки ІІ Світової війни, про що свідчать повоєнні фото. Дотепер збереглися три оригінальні колони на головному фасаді, решта - відновлені під час реставрації.

Співробітники заповідника «Гетьманська столиця» впродовж років збирали оригінальні частини архітектурного декору палацу із каменя-пісковика – більшість їх була віднайдена на території садиб батуринців, які знайшли їм практичне застосування, використовуючи при будівництві.

Експозиція викликала великий інтерес у відвідувачів заповідника - романтичні руїни ніби переносять нас в іншу епоху. Ще відомий історик Ф.Горностаєв, відвідавши Батурин, зазначав на початку ХХст.: «Строгим класицизмом веет от изящных форм дворца. Любуясь их неподражаемой красой, оцениваешь эти руины как подлинный памятник глубокой старины».

* Шановні відвідувачі сайту! Наш сайт перекладається автоматичним перекладачем. Вибачте за неточності в перекладі іноземними мовами.