English French German Russian Ukrainian
Tools
Середа, 20 лист. 2019

ХV Батуринські читання

    14-15 червня 2018 р. пройшли наукові ХV Батуринські читання, присвячені 350-й річниці обрання гетьманом України Дем’яна Ігнатовича та 25-й річниці створення Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця». В ХV Батуринських  читаннях взяли участь 19 наукових установ України та Польщі. До програми наукових читань було включено 52 доповіді, присвячені історичним постатям України доби Гетьманщини, державотворчим процесам XVIІ – XVIII ст., актуальним теоретичним та методичним проблемам сучасного музеєзнавства, пам’яткознавства,  краєзнавства.  Значна увага була приділена постаті гетьмана України Дем’яна Ігнатовича. Оскільки гетьман Дем’ян Ігнатович є несправедливо забутою видатною постаттю української історії, увага була акцентована саме на тому, що науковій спільноті України необхідно формувати  розуміння необхідності вивчення життя і діяльності гетьмана та популяризації його особистості. І тому перший пленарний день  Батуринських читань пройшов саме в Коропі – на батьківщині гетьмана України Дем’яна Ігнатовича. В цьому році до співорганізаторів читань долучились  Коропська  селищна  та районна ради.

    Гостинно зустріли в Коропі учасників читань депутат обласної ради Микола Мисник, голова  Коропської селищної ради Віктор Журавель, голова районної ради Михайло Мазуренко, начальник відділу культури і туризму селищної ради Людмила Самойловська. Науковці ознайомилися з історичними пам’ятками козацького краю, провели пленарне засідання, де обговорили теми, пов’язані з особистістю гетьмана Сіверського Дем’яна Ігнатовича. Учасники  читань, разом з очільниками Коропщини, ухвалили спільне рішення продовжити співпрацю з метою вивчення й популяризації спільних сторінок історії та вшанування пам’яті видатного гетьмана  Дем’яна  Ігнатовича.

    Другий пленарний день роботи ХV Батуринських читань пройшов у Батурині, в палаці гетьмана К.Розумовського. З нагоди 25-річчя створення Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» пролунали вітальні слова гостей, які традиційно завітали до міста з подарунками. Директор Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка Олександр Коваленко передав до колекції заповідника Гарвардське видання «Діаріуша» Пилипа Орлика, а також вручив грамоти за багаторічну плідну співпрацю від імені Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка  та від Національної Спілки краєзнавців України генеральному директору Національного заповідника Наталії Ребровій.  Доктор історичних наук, головний науковий співробітник відділу актової археографії Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України о. Юрій Мицик подарував низку видань власних досліджень. Прозвучали  вітальні слова   від колег з Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Національного історико-археологічного заповідника «Кам’яна могила» та одного з співорганізаторів Батуринських читань - Центру пам’яткознавства НАН України та Українського товариства  охорони пам’яток історії та культури, представником від якого був старший науковий співробітник Сергій Зозуля.

    Матеріали ХV Батуринських читань будуть оприлюднені в черговому збірнику наукових праць «Батуринська старовина».


  

 

* Шановні відвідувачі сайту! Наш сайт перекладається автоматичним перекладачем. Вибачте за неточності в перекладі іноземними мовами.