До річниці Конституції України

Вельмишановні українці! З нагоди 20-річчя Конституції України, пропонуємо вам пройти тест, присвячений автору першої Конституції нашої держави.

Тест «До річниці Конституції України»
Пилип Орлик — український політичний, державний і військовий діяч, Гетьман Війська Запорозького у еміграції (1710-1742), поет, публіцист. Представник шляхетського роду Орликів (чеського походження).
  1. Коли і де народився гетьман Пилип Орлик?
  2. Життя та діяльність Пилипа Орлика пов’язане з гетьманською столицею Батурин. Саме в Батурині розпочалась його кар’єра, відбулось становлення як політичного діяча. В 1702р. в Батурині народився і його первісток - син Григір. Вирішальну роль як в кар’єрі, так і в житті автора першої Конституції відіграв гетьман Іван Мазепа, який серед оточення вибрав собі у найближчі помічники розумну, ерудовану, інтелігентну особистість – Пилипа Орлика.
  3. Яку посаду обіймав Пилип Орлик в уряді Івана Мазепи в Батурині з 1706р.?
  4. Пилип Орлик в 1708 році взяв участь у виступі гетьмана І. Мазепи проти Петра I. Після Полтавської битви 27 червня 1709 року разом з Іваном Мазепою емігрував до Османської імперії. В еміграцію за кордон пішли близько 50 провідних представників старшини, майже 500 козаків із Гетьманщини та понад 4 тис. запорожців. Ці «мазепинці», як їх часом називають історики, були першою українською політичною еміграцією.
  5. Де і коли Пилип Орлик був обраний гетьманом України?
  6. У день обрання П. Орлика гетьманом сталася важлива подія - козацька рада схвалила написаний ним документ, який був першим писаний політико-правовим актом, що утверджував основні нормативні положення за якими мало існувати українське суспільство в межах тогочасної української держави.
  7. Яку назву мав документ затверджений на козацькій раді в м. Бендери 5 квітня 1710 р., який ввійшов в історію як перша українська Конституція?
  8. Пилип Орлик увійшов в історію як гетьман, який відкрито домагався створення Української держави. Своєю діяльністю примножив славу всієї козацької держави, якій вірно служив ціле своє життя. Він не припиняв пошуки підтримки у різних європейських державах (Франції, Великій Британії, Речі Посполитій, Саксонії, Прусії та інших), неодноразово порушував питання про допомогу в справі відновлення української державності. Продовжував бомбардувати французьких, польських, шведських і османських політичних діячів маніфестами про недолю України та разом із сином Григором планувати та здійснювати кроки, спрямовані на звільнення вітчизни від московського ярма до останніх днів свого життя.
  9. В якому році і де помер гетьман Пилип Орлик?
Запрошуємо вас відвідати Гетьманську столицю – місце де Іван Мазепа та Пилип Орлик формували ідеї, які лягли в основу першої Конституції України, пройти стежками, що пам’ятають їх поступ та прослухати розповіді екскурсоводів про автора Конституції України 1710 року Пилипа Орлика.