Гетьман України Кирило Розумовський

Впродовж століть Розумовські відігравали провідну роль не тільки в історії Української та Російської держав, а і Європи. Серед представників родини були відомі дипломати, міністри, військові діячі, меценати. Своїми визначними діяннями Розумовські прославилися далеко за межами рідної країни, цим самим підтвердивши свій родинний девіз «Славу примножувати справами». Найбільшу пам'ять про себе залишив гетьман України Кирило Розумовський. З нагоди відзначення 288 річниці з дня його народження пропонуємо тематичний тест, який допоможе вам більше дізнатися про його життя та діяльність.

Гетьман України Кирило Розумовський
 1. Народився Кирило Розумовський 18 березня 1728 р. в козацькій родині Григорія Яковича та Наталки Дем’янівни Розумів в с. Лемеші ( нині - Козельцький район Чернігівської області ).

  На якому з портретів зображено матір К.Розумовського?

 2. У 1750 році гетьманом України обрали К. Розумовського. Це був гетьман, який любив Україну, українську мову, пісню, побут. За часів Розумовського Гетьманщина пережила «золоту осінь» своєї автономії.

  На якому з портретів зображено К.Розумовського?

 3. Кирило Розумовський з великою пошаною відносився до Івана Мазепи. Саме тому Мазепину резиденцію Батурин він обирає і за свою столицю, чим піднімає з руїн гетьманську резиденцію.

  На якому портреті зображено І.Мазепу?

 4. До Батурина він свідомо повертається на схилі свого життя. Це не була ні опала, ні матеріальна скрута - Гетьман вирішує провести захід свого життя в Україні. З 1794 р. К.Розумовський постійно проживає в Батурині, займається господарством та будівництвом палацово- паркового ансамблю.

  На якому фото зображено палацово - парковий ансамбль К.Розумовського в Батурині?

 5. В 1799 р. в Батурині на замовлення К.Розумовського розпочинається будівництво Воскресенської церкви, яка стала усипальницею Гетьмана. За чотири місяці до смерті Кирило Григорович відвідав будівництво й особисто вказав на місце, де має бути склеп. 9 січня 1803 р. К.Розумовський помер і був похований у склепі церкви.

  На якому фото зображено Воскресенську церкву-усипальницю К.Розумовського?