English French German Russian Ukrainian
Tools
Неділя, 20 трав. 2018

День пам’яті та примирення.

    8 травня в Батуринській ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Григора Орлика відбувся науково-просвітницький захід “Пам'ятаємо. Перемагаємо!”, з нагоди Дня пам'яті та примирення та 72-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Вшанувати пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни і воєнних злочинів, зібралися вчителі, учні та співробітники НІКЗ “Гетьманська столиця”.

    На грудях кожного присутнього червоніла квітка маку, адже він є одвічним українським символом людської пам’яті. Цьогоріч, напередодні Дня пам'яті та примирення, квіти виготовляли козачата паланки “Кмітливість” - учні 4 класу Батуринської ЗОШ I-III ст.  імені Григора Орлика, разом з працівниками заповідника.

    Про роль жінок у Другій світовій війні розповіла учням Марина Герасько - завідувач науково-просвітницького відділу заповідника “Гетьманська столиця”. Так склалося, що завжди під словом “захисник” ми розуміємо чоловіків. Але ж не слід забувати й про жінок. Вони також в усі часи стояли поруч із чоловіками на захисті своєї Батьківщини. Так було і під час Другої світової війни.

   Всім присутнім була запропонована віртуальна виставка “У війни не жіноче обличчя”,  підготована Іриною Куртовою - співробітником відділу фондів. Виставка  присвячена 13 жінкам, уродженкам Батуринщини, які нарівні з чоловіками рішуче і відважно стали на захист Батьківщини в грізні роки воєнного лихоліття.  Це мужні жінки-воїни: М.І. Биковець, Г.І. Бокань, Н.І. Домашенко, М.С. Донець, А.М. Лаптєва, П.І. Лось, В.С. Осипова, С.М. Педан, І.С. Погребна, Н.Г. Рибак, Н.Л. Становська, П.М. Стокоз та З.Г. Чуйко.

    Потім  біля Кургану слави, спорудженого на вшанування 309 уродженців Батурина, які загинули на фронтах війни, Наталія Дробязко — завідувач відділу “Будинок-музей генерального судді В. Кочубея” розповіла присутнім про Батурин в  роки Другої світової війни. На завершення заходу інтелігенція міста, учні, співробітники НІКЗ “Гетьманська столиця” поклали квіти до підніжжя пам'ятника.

   Пам’ятаємо! Перемагаємо! Шануймо пам'ять загиблих в період  Другої світової війни, пам'ятаймо уроки минулого, щоб не допустити повторення трагічних подій у сьогоденні.


  

 

 


* Шановні відвідувачі сайту! Наш сайт перекладається автоматичним перекладачем. Вибачте за неточності в перекладі іноземними мовами.