English French German Russian Ukrainian
Tools
Неділя, 29 бер. 2020

Славні борці українського народу Пилип та Григорій Орлики

    15 листопада, до дня народження мазепинців Пилипа та Григорія Орликів у палаці гетьмана Кирила Розумовського відбувся науково-просвітницький захід «Славні борці українського народу Пилип та Григорій Орлики». До проведення заходу долучились учні Батуринської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені Григора Орлика. Учениця школи Поліна Тинкалюк розповіла присутнім про життя і діяльність гетьмана в еміграції Пилипа Орлика,  а  Тинкалюк Назарій ознайомив присутніх з історичними сторінками життєвого шляху старшого сина Орликів -  Григорія. Поезію «Подвиг Ганни Орлик» Валентини Мироненко, присвячену  родині Орликів, продекламувала Олефіренко Дарина.

    Старший науковий співробітник Національного заповідника «Гетьманська столиця» Дробязко Наталія розповіла  присутнім  про портрети  Григорія Орлика та документи пов’язані з діяльністю нашого земляка,  які зберігаються у Франції.

    Відомо, що Григорій Орлик народився в Батурині 16 (5) листопада 1702 року, пізніше,1734 року, він таємно приїздив до гетьманської столиці. Саме цей  історичний  сюжет, що описаний  в романі  Тимура Литовченка «Орлі, син Орлика», вдало відтворили юні актори  Степан та Ярослав Прокопенки.

    Пам’ятаймо про Пилипа та Григорія Орликів, які посідають особливе місце в історії України, як дієві і палкі захисники «козацької нації».

  

 

* Шановні відвідувачі сайту! Наш сайт перекладається автоматичним перекладачем. Вибачте за неточності в перекладі іноземними мовами.