English French German Russian Ukrainian
Tools
Середа, 13 лист. 2019

Запрошуємо на відкриття виставки

Міністерство культури України

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник

Національний історико-культурний заповідник “Гетьманська столиця”

представляють виставку

“Батурин гетьманський:

культурно-релігійний вимір українського державотворення”

з нагоди 350-річчя започаткування гетьманської резиденції в Батурині

м. Батурин, палац гетьмана Кирила Розумовського

13  листопада  2019 р., об 14.00

 

“Батурин гетьманський: культурно-релігійний вимір українського державотворення”- виставковий проект, який вперше представить унікальні  експонати  із колекції Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника в єдиному на теренах України   палаці Гетьмана  Кирила Розумовського, з метою відобразити розвиток української державницької ідеології на прикладі співпраці батуринських гетьманів Дем’яна Ігнатовича, Івана Самойловича та Івана Мазепи  з представниками культурної еліти Гетьманщини.

Від 1669 р. Батурин тривалий час був резиденцією гетьманів і місцем перебування органів державної влади, політичним центром України-Гетьманщини.

Могутнім консолідуючим чинником, носієм державницької ідеології, суспільної моралі та культурного прогресу українського народу було православ’я. Процес становлення й утвердження української нації супроводжувався в ХVІІ–ХVІІІ ст. грандіозною дослідницькою працею українських вчених і сподвижників, зокрема Лазаря Барановича, Йоасафа Кроковського, Варлаама Ясинського, Димитрія Ростовського, Стефана Яворського. У тісному симбіозі з українським духовенством  провадили свою політику батуринські гетьмани Дем’ян Ігнатович, Іван Самойлович та Іван Мазепа.

Виставка «Батурин гетьманський: культурно-релігійний вимір українського державотворення» - це визначні експонати в історії України з фондів Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника : портрети архіпастирів і подвижників церкви, шедеври гаптування золотом та сріблом та справжній скарб колекції, визначна пам’ятка золотарського шитва  Воздух «Не ридай мене мати» 1689 р.,  дар матері гетьмана Івана Мазепи, Марії Мазепини в Успенський собор Києво-Печерської лаври.

В рамках відкриття виставки відбудеться концерт Академічного  камерного хору імені Дмитра Бортнянського Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Запрошуємо на відкриття виставки

* Шановні відвідувачі сайту! Наш сайт перекладається автоматичним перекладачем. Вибачте за неточності в перекладі іноземними мовами.